EMS – Elektromagnetyczna stymulacja mięśni dna miednicy
NIEINWAZYJNA METODA LECZENIA NIETRZYMANIA MOCZU
Utrata elastyczności mięśni dna miednicy, czynniki ryzyka:
Z czasem elastyczność mięśni dna miednicy może ulec zmianie – pod wpływem procesów fizjologicznych, określonego trybu życia lub zabiegów operacyjnych (ciąża, poród, siedzący tryb życia, menopauza).
Mięśnie dna miednicy u kobiet: Dobrze wzmocnione mięśnie dna miednicy u kobiet nie tylko ułatwiają poród, ale także przyspieszają powrót do zdrowia po porodzie. Silne mięśnie Kegla zwiększają satysfakcję seksualną i nasilają orgazm. Podczas kichania, śmiechu, podnoszenia, ćwiczenia aktywności fizycznej – mięśnie dna miednicy automatycznie szybko się kurczą, aby nie doszło do niekontrolowanego odpływu moczu. Zbyt słabe, mogą przyczyniać się do stresującego nietrzymania moczu.
Mięśnie dna miednicy u mężczyzn : U mężczyzn mięśnie Kegla rozciągają się od kości ogonowej do łonowej, a dodatkowo owijają się wokół podstawy penisa. Dlatego dobra kondycja mięśni dna miednicy ma świetny wpływ na wydajność seksualną mężczyzny – wzmacnia wzwód, zwiększa ilość nasienia, pozwala kontrolować wytrysk i nasila orgazm. Silne mięśnie kegla oznaczają lepszą i dłuższą erekcję i silniejszy orgazm. Trening mięśni dna miednicy u mężczyzn jest również pomocny w zapobieganiu nietrzymaniu moczu i chorobom prostaty.
Efekty, jakie zapewnia urządzenie, to zasługa połączenia zaawansowanej technologii elektromagnetycznej o wysokiej intensywności, która wywołuje ponad 12 000 niezwykle intensywnych skurczów mięśni.
Pacjent siada na platformie ułożonej na krześle, może być w ubraniu, ale w obrębie pola zabiegowego nie powinny się znajdować metalowe elementy (nity, guziki, zamki błyskawiczne itp.)nogi oparte na podłodze, lekko rozchylone kolana, ręce na udach.Zabieg trwa ok. 30 minut i polega na intensywnym treningu mięśni, który wykonuje za pacjenta urządzenie.
Przeciwwskazania:
- Ciąża
- Choroba nowotworowa
- Metalowe implanty
- Rozrusznik serca i inne wszczepione urządzenia elektryczne
- Wkładka domaciczna (miedziana spirala)
- Niewydolność płuc i niektóre choroby serca
- Miesiączka występująca w dniu zabiegu
- Kolczyki i inna biżuteria w okolicach zabiegowej
- Choroby psychiczne
- stany zapalne w miejscu wykonywanego zabiegu
- zaburzenia czucia
- padaczka
- niewydolność serca
- nadciśnienie
- gorączka
- zakażenia wirusowe, bakteryjne